Дори на автопилот Локомотив не се даде на Лудогорец

Локомотив (Пловдив) прекрати негативната си поредица от 4 загуби в А група и спечели първа точка откакто първенството бе разделено на две седмѝци, спирайки шампиона Лудогорец на стадиона в парк „Лаута“.

Срещата завърши 1:1 и така възпитаниците на Стойчо Стоев изпуснаха изгоден шанс да увеличат още повече преднината си на върха в класирането пред основните си преследвачи ЦСКА и Литекс.

Резултатът бе открит през първото полувреме от Върджил Мисиджан, който изпълни по великолепен начин пряк свободен удар на около 20 метра от голлинията и не остави никакви шансове на Йордан Господинов, въпреки че стреля в близкия му ъгъл – 0:1.

Изненадващо обаче в 58-ата минута равенството бе възстановено от идентично положение пред вратата на гостите и много слабо отиграване на националния вратар Владислав Стоянов. Мартин Камбуров стреля от фаула, стражът на Лудогорец боксира анемично и прати топката право в тялото на застаналия пред него Йордан Минев, след което тя рикошира и се озова в мрежата – 1:1.

4077791

След попадението домакините наложиха надмощие и ако не бяха пропуските им в предни позиции, можеха съвсем заслужено да стигнат и до пълен обрат в срещата.

Локомотив за първи път от февруари 2010-та година бяха записали 4 последователни загуби, като тази поредица бе прекратена със силно представяне срещу Лудогорец, срещу когото „смърфовете“ не бяха отбелязвали гол в последните 3 мача преди днешния.

Това бе 53-ти мач за „орлите“ от Разград през този сезон, след който те събраха 66 точки на първото място в класирането. ЦСКА и Литекс са с 58, като утре ловчанлии гостуват на Ботев (Пловдив) от 15:45 часа.

4077792

През първата част и двата отбора имаха по две чисти положения за гол, без да броим изключителния удар на Мисиджан от фаула, с който той даде аванс на шампионите. Роман Безяк още в първата минута бе изведен на чиста позиция пред вратата на Господинов, но реши да стреля от въздуха и прати топката с ниска скорост право в ръцете на стража на Локо (Пд).

В 5-ата изстрел също от въздуха на Фабио Ешпиньо бе отразен от Господинов, като упражнението бе повторено в 14-ата и отново вратарят на домакините се намеси авторитетно. В 10-ата минута Камбуров за малко не прати топката в опразнената врата, като единствено решителната намеса на Минев попречи на нападателя да направи добавка след отразен изстрел на Тижани Белаид.

4077790

В 20-ата минута Камбуров направи непростим пропуск, след като получи добро центриране от Спас Делев и на 5 метра от голлинията стреля много слабо и право в ръцете на Стоянов.

В 49-ата минута голмайстор номер 1 на А група отново се провали в опита си от чиста позиция да матира Стоянов, но затова пък в 60-ата го изненада с изстреля си от пряк свободен удар, който доведе до комичния автогол на Минев – 1:1.

След изравняването Спас Делев изпусна от два метра с глава да осъществи пълен обрат, а натискът на Локо създаваше постоянни неприятности за бранителите в зелено. Жозеф Мендес на два пъти от изгодни позиции в малкия пенал с глава не успя да прати кълбото в очертанията на вратата.

4077793

В последните 10-ина минути Лудогорец опита да отговори на предизвикателството и също стигна до две опасни ситуации в наказателното поле на домакините, но с пропуск се отчете Марселиньо.

Последният шанс в мача отново се откри пред Локомотив, като Мартин Камбуров отигра великолепно контраатака в 89-ата минута, стреляйки фалцово от ъгъла на наказателното поле, но топката срещна лявата греда.