Дори Италия не победи смелите "лъвчета"

България и Италия завършиха 1:1 в последен мач от елитния кръг на квалификациите за европейското първенство по футбол за юноши до 19-годишна възраст, което ще се проведе в Унгария през тази година.

Младите български футболисти, водени от старши треньора Александър Димитров, вече си бяха осигурили класиране за финалната фаза и мачът с Италия бе без значение.

Антонио Вутов откри резултата в полза на българския отбор от дузпа в 72-а минута. Реферът отсъди 11-метров наказателен удар за фаул на Дел Фабро срещу Борислав Цонев. За фаула италианецът получи червен картон, а от бялата точка Вутов откри резултата.

Само две минути по-късно равенството бе възстановено след точно попадение на Лука Креко.

Така българските юноши завършиха на първо място в класирането без загуба.

Съставът на България:Любенов, Попов, Петров, Хубчев, Колев, Вутов (86-Даскалов), Р.Цонев, Б.Цонев, Десподов (34-Петков), Дрянов (90+2-Велковски), Василев