Донските казаци пуснаха кръв на Ман Юнайтед (ВИДЕО)

снимка: Официален сайт на Ростов на Дон

Донските казаци от Ростов не се дадоха на гранда Манчестър Юнайтед и завършиха при 1:1 първия мач от осминафиналите в Лига Европа. Срещата се игра на лош терен, на който трева почти липсваше и беше пълен с неравности. Това обаче няма как да извини прехвалените звезди на Жозе Моуриньо.

Мениджърът на английския тим направи седем промени в стартовия състав в сравнение с двубоя срещу Борнемут (1:1) от Висшата лига миналата събота, но въпреки това на терена бяха големите звезди Пол Погба и Златан Ибрахимович. Един от новите играчи Хенрих Мхитарян (35) пък изведе гостите напред в резултата след извеждащо подаване на шведския голмайстор на отбора Златан Ибрахимович. Арменецът бележе постоянно в този турнир за островитяните.

В началото на втората част Ростов стигна до гол чрез Александър Бухаров (53), който бе изпуснат от защитата и овладя една дълга топка. До края на мача руският тим бе по-активен и търсеше пълен обрат, но не успя отново да преодолее защитата на гостите, които спокойно чакаха своите шансове на контраатаки. В 88-ата минута Гаткан можеше да се превърне в герой за Ростов, но ударът му бе спасен от Ромеро. В крайна сметка други попадения не бяха реализирани и всичко ще се решава на „Олд Трафорд”.

Реваншът в Манчестър е след седмица на 16 март от 22:05 часа българско време.