"Донбас Арена" видя най-малко голове на Евро 2012

Гордостта на Донецк - „Донбас Арена", който има капацитет 51 504 места, за съжаление стана арена на най-малко голове в иначе избистреното с попадения Европейско първенство.

Ден преди финала равносметките могат да се направят лесно, защото единствено Олимпийския стадион в Киев може да повиши броя на головете, при положение, че Испания и Италия не решат шампиона с дузпи.

Бижуто, струващо 300 милиона евро на собственика на Шахтьор Ринат Ахмедов, прие пет двубоя от Евро 2012 - Франция срещу Англия, Украйна срещу Франция, Украйна срещу Англия, четвъртфинала Испания срешу Франция и полуфинала Португалия - Испания.

В тези срещи паднаха точно 7 попадения, като всички фенове на футбола помнят нулевото равенство между Португалия и Испания, което се запази дори след 120 минути.

Англия и Франция завършиха наравно 1:1, след което „петлите" повалиха домакините с 2:0, а англичаните също измъкнаха успех над Украйна с 1:0 - за съжаление на привържениците в Донецк обаче един чист гол в полза на домакините бе отменен.

Последва скучно 2:0 на еврошампиона Испания срещу Франция, за да дойде и онова 0:0 между „фуриите" и „мореплавателите".

Точно 7 гола видяха и зрителите на стадион „Металист" в Харков, но той стана арена само на три мача от груповата фаза, и то на двубоите от „групата на смъртта".

Дания надигра Холандия с 1:0, после Германия срази „лалетата" с 2:1, за да дойде драматичното и фатално поражение на „оранжевите" с 1:2 от Кристиано Роналдо и компания - общо взето, Харков не се оказа любима дестинация за холандските национали, които загубиха и трите си мача на стадион „Металист".

Градският стадион в Познан имаше по-добра съдба от тази на съоръженията в Харков и Донецк - там паднаха 8 гола.

Варшава, Вроцлав и Лвов пък могат да се похвалят с по 9 попадения, а в Киев досега имаше 10 гола, но финалът на Евро 2012 тепърва предстои.

Безспорен лидер по този показател засега остава „ПГЕ Арена" в Гданск, където феновете по трибуните видяха цели 13 попадения в само 4 провели се срещи. Почти половината от тях обаче паднаха в четвъртфинала между Германия и Гърция, завършил при 4:2 за Бундестима.

Мачовете от груповата фаза също не бяха скучни - Испания срещу Италия 1:1, Испания срещу Ирландия 4:0 и Хърватия срещу Испания 0:1.