Домовчийски спаси Левски от чутовен резил на старта

„Новият” Левски по никакъв начин не убеди с играта си и благодарение на Валери Домовчийски успя да се добере до 1:1 на „Герена” срещу Локомотив (Пловдив) в мач от 1-ия кръг на А група.

Първото полувреме премина в бавно темпо, като с течение на мача „сините” играеха по-добре, но стигнаха само до две удобни положения, пропуснати от Домовчийски и Божинов. „Смърфовете” пък не отправиха нито един удар по посока вратата на Наумовски.

През втората част 26-кратните шампиони се измориха, а пловдивчани шокираха всички в 75’, когато Благой Наков с топовен шут даде аванс на своите. Все пак новото попълнение Валери Домовчийски донесе точката, след като се възползва от грешка на защитата и от 3 метра вкара за 1:1 в 80’.

Така „сините” за втори пореден път не побеждават Локомотив у дома, след като през миналата година „смърфовете” записаха успех с 2:1 на „Герена”. Освен това 26-кратните шампиони почват с равенство срещу отбор, чиито играчи подписаха договори 5-6 дни преди началото на шампионата.

Това обаче не е и най-голямата изненада за деня, след като новакът Хасково записа победа с 1:0 над Лудогорец. Лидер след съботния ден пък е Славия, който стигна до 4:1 над Марек и оглави класирането по голова разлика.

Хосе Мурсия заложи на нападателен стил с двама нападатели в лицето на Валери Домовчийски и Божинов, а стартов номер получи и подписалият преди два дни Луис Педро. Сърмов, Стойчев, Минев, Домовчийски, Наумовски и Бедоя бяха другите нови попълнения в стартовия състав, а на пейката беше Владимир Гаджев.

Локомотив Пловдив отговори с дефанзивно 4-5-1, като единствен напред беше изнесен Бранимир Костадинов, зад когото действаха Богомил Дяков и Александър Якимов.

4103467

Темпото в началото на дербито не беше особено добро, като затова помогна и изсипалият се над София дъжд преди двубоя. Левски установи лек превес, но няколкото центрирания на Бедоя и компания не донесоха нужния ефект.

Защитата на Локомотив беше много сгъстена, което не позволяваше на "сините" да използват силната си халфова линия, но пък "смърфовете" имаха трудности с изнасянето и новото попълнение на Левски Наумоски нямаше никаква работа в първия половин час.

Все пак 26-кратните шампиони вкараха малко повече скорост в играта си и в 19' удар на Домовчийски с глава мина встрани от вратата. Много опасен удар отправи в 25' Мигел Бедоя, а след самостоятелен пробив Луис Педро едва не вкара дебютния си гол, но и той беше неточен - 0:0 след половин час.

4103466

В 35' се стигна до пряк свободен удар пред вратата на Локомотив, но "сините" пропиляха тази възможност, а само 2 минути по-късно нов индивидуален пробив на Луис Педро едва не завърши с гол, но рикошет лиши холандецът от първи гол.

Малко след това и Господинов спаси своите, като при най-чистата ситуация Крумов центрира отлично за Домо, който с глава прати топката в долния десен ъгъл, но вратарят изби в корнер. 2 минути преди края на полувремето чудесна атака на домакините, минала през цялата халфова линия, завърши с прекрасен удар на Божинов, но топката прелетя на половина метър встрани вратата. Отново асистент беше Крумов - 0:0 след първите 45 минути.

4103469

След почивката анемичната игра в средата на терена принуди Мурсия да смени Прохазка и да пусне не напълно възстановения Владимир Гаджев. Чак в 58' обаче Левски стигна до положение, като след центриране на Бедоя Божинов засече с глава, но прати топката над вратата.

Час след началото на мача дойде и най-красивият момент, като Луис Педро направи пробив през 5-ма, но вместо да подаде на съотборник, стреля право в Грънчов, а при добавката на Гаджев Господинов улови без проблем.

4103468

"Сините" почнаха да бъркат все по-често в средата на терена, като умората нахлу в телата на играчите на отбора, а това се показа в 75'. Тогава Локомотив организира мълниеносна контраатака, а от 20 метра Благой Наков прати истински снаряд в горния ляв ъгъл и с първия точен удар за "смърфовете" успя да отбележи - 0:1 на "Герена".

Скоро след това обаче се стигна до грешка на гостите - Минев проби в наказателното поле и пусна успореден пас, който беше блокиран от Маламов. Топката обаче се озова в Домо, който от 3 метра не сбърка - 1:1 за "Герена" в 82'.

В края на мача Божидар Краев се появи на мястото на Валери Божинов, който се контузи при гола. До последния съдийски сигнал "сините" продъжлиха да центрират топката в наказателното поле и не успя да стигнат до положение, от което да падне гол - 1:1 след скучни 90 минути на "Герена".