Домо с блестящ дебют, Черно море с първи 3 точки

Черно море и Георги Иванов - Гонзо записаха първа официална победа за 2014 година, след като варненският тим стигна до успех като гост на Любимец с 4:0 в мач от последния кръг от първата част на "А" група.

Великолепен дебют за "моряците" записа юношата на Левски Валери Домовчийски, който отбеляза  първите две попадения през вторите 45 минути на двубоя и осигури комфортен аванс на своите.

За 3:0 точен бе Илиев в 80' на срещата, а време остана за още един гол на  края дело на Дани Георгиев.

Още през първото полувреме Домо беше най-добрият играч на терена, след като изпусна една отлична възможност, а освен това изведе Атанасов на страхотна позиция в наказателното поле на противника, но халфът пропусна.

Вторите 45 минути бяха далеч по-добри за водения от Георги Иванов тим, а решаващият момент бе в в 62', когато съдията отсъди дузпа в полза на гостите. Тя беше точно реализирана от Домовчийски за 1:0.

Само три минути по-късно отново бившият играч на Херта беше в прегръдките на своите съотборници, след като с кинжален диагонален удар завърши хубава атака на Черно море - 2:0.

В самия край на срещата резервата Илиев се възползва от грешка на вратаря Рашков и вкара за 3:0, а в 88' и Дани Георгиев успя да се разпише, оформяйки разгромното 4:0 за варненци.

Въпреки победата обаче Черно море завършва първата част от първенството на 7-о място с актив от 43 точки - само на една от Левски. Това означава, че през следващата седмица "моряците" ще играят срещу втория в класирането. Той ще бъде определен тази вечер в дербито Лудогорец - Литекс. Който загуби тази среща, ще завърши първата част от сезона на второ място.

Засега още е не ясно дали Черно море ще бъде воден от Георги Иванов - Гонзо в следващия етап от "А" група, тъй като Тодор Батков продължава преговорите за връщането на "синята деветка" на "Герена" като изпълнителен директор.