Доминик Тийм наказа Надал на любимия му клей

Доминик Тийм е на 1/2 финал на турнира в Рим. Австриецът победи Краля на клея - Рафаел Надал с 6:4, 6:3 за 1:51 минути.

Тийм определено бе по-добрият тенисист. В първия сет той успя да пробие Надал още в откриващия гейм, а по-късно повтори подвига и стигна до аванс от 5:1. Надал успя също да пробие своя съперник, но за изравняване на резултата нямаше сили.

Вторият сет започна по-добре за Надал, но при 40:40 в гейма на Тийм, Рафа не успя да стигне до пробив. В следващият гейм пък той бе поставен в тежка ситуация и изоставане от 15:40, но спаси двете точки за пробив. При 3:3, Тийм се оказа по-добрият играч. Той успя да пробие испанеца, а след това спаси три точки за пробив и поведе с 5:3. Тогава Краля на клея бе притиснат до стената, а напрежението се оказа голямо и Тийм проби отново.

Доминик Тийм ще чака да научи името на своя съперник, с който ще спорят за място на финал. По-късно тази вечер Новак Джокович и палачът на Григор Димитров - Хуан Мартин дел Потро ще играят един срещу друг, за да определят противника на австриеца.