Домакинът Турция тръгна с класическа победа на Световното до 20 г.

Шампионът на Южна Америка Колумбия завърши 1:1 с Австралия на старта на група С на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Турция.

Най-младият участник на шампионата - 16-годишният Даниел Де Силва, откри резултата в полза на Колумбия в 46-ата минута, но в края на мача Джон Кордоба изравни за Австралия.

В другия мач от групата домакинът Турция стартира с убедителна победа с 3:0 срещу аутсайдера Ел Салвадор, информира БТА.

В група D Гърция надигра Мексико с 2:1. Андреас Бухалакис откри за гърците в 16-ата минута, но Хорхе Есперикуета изравни в 40-ата минута за шампиона на зона КОНКАКАФ. Победния гол за Гърция вкара Димитриос Коловос две минути преди края.

Срещи в групите на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Турция: