Договорка между Бербатов и Йол: По ден почивка за всеки гол

снимка: fulhamfc.com

Вчера Димитър Бербатов отбеляза победното попадение за Фулъм срещу бившия му клуб - Тотнъм - с 1:0 на „Уайт Харт Лейн", а след мача мениджърът на „котиджърс" Мартин Йол разкри, че за втори път този сезон българинът предсказва, че ще го направи.

32-годишният нападател е обещал добър резултат и преди мача срещу Стоук Сити, когато също отбеляза победното попадение за тима си.

Йол издаде и за уговорка между двамата, според която Бербатов ще получава по един ден почивка за всеки отбелязан гол.

„Преди мача се надявах на точка, а вместо това спечелихме. Бербатов ми обеща добър резултат, каза ми - „трябва да ми вярваш," каза холандският мениджър на Фулъм.

Първоначално си помислих, че той се шегува, но същото нещо той каза и преди мача със Стоук. Той е прекрасен футболист и забележително момче", добави 57-годишният специалист.

„Единственото нещо, което иска, е ден почивка, когато вкара. Обещах му го и той отбеляза," завърши Йол.

В коментара по темата на Yahoo Sports се споменава, че някои играчи искат парични бонуси за головете, които вкарват, на други им подаряват коли, но Берба желае само малко повече свободно време.

Българинът има 11 гола за Фулъм този сезон, а тимът му е спокоен в средата на таблицата.

„В допълнителното време за почивка, което е спечелил с отбелязаните попадения, Бербатов има повече време да рисува шедьоври, да се наслаждава на най-добрите вина и да Ви провокира с еротични слогани под фланелката. Още няколко гола и той ще бъде баща на следващото Ви дете," шеговито отбелязва Yahoo Sports.