Добруджа загуби от Томис (Констанца) в петгеймова драма

Отборът на Добруджа 07 отстъпи в петгеймов мач на румънския Томис (Констанца), който е вицешампион на страната и участник в Шампионската лига. Двубоят бе от първия ден международния турнир по волейбол за мъже в Добрич.

Възпитаниците на Георги Петров загубиха с 2:3 (25:18, 21:25, 18:25, 25:23, 16:18) гейма след 2.14 часа игра, като изпуснаха три мачбола.

В началото на тайбрека добруджанци натрупаха солиден аванс, който опитния румънски тим успя да стопи. Последваха три мачбола за домакините, които не успяха да оползотворят.

Най-резултатен в мача с 27 точки бе Оли-Пека Оянсиву, който е национал на Финландия. За домакините с 18 точки се отчете Михаил Стоев.

В първия мач за вчерашния ден тимът на Галатарасай (Истанбул), воден от Драган Нешич, победи с 3:1 (25:15, 25:22, 27:29, 25:22) гейма Левски Волей, информира БТА. За турския гранд играха българските национали Владимир Николов и Теодор Салпаров.

Най-резултатен в срещата бе Валентин Братоев с 22 точки, а бившият капитан на националите Владимир Николов се отчете с 20 точки за новия си клуб.