Добруджа победи Спортист в турнира "Албена къп"

снимка: centersport.org

Добруджа постигна победа във втория си мач на турнира "Албена къп" в група А. След като в събота загубиха с 0:1 от Калиакра, днес тимът от Добрич постигна победа с 2:0 над Спортист /Своге/.

Двубоят бе равностоен през първата част, но и двата отбора не успяха да създадат сериозна голова ситуация. Добруджа реши срещата в последните 15 минути на мача.

В 75-та минута Преслав Пасев бе изведен от ляво на атаката напредна и с плътен удар по диагонал откри резултата.

Десет минути по-късно влезлият като резерва Денис Судин напредна по десния фланг нахлу в наказателното поле на Спортист и с техничен удар по диагонал оформи крайното 2:0.

След изиграването на първите две срещи в групата начело са Калиакра и Добруджа с по три точки, но каварненци имат мач по-малко. Спортист е без спечелена точка.

Последната среща от група А на турнира е на 8 февруари. Двубоят е между отборите на Калиакра и Спортист /Своге/.