Добруджа отстъпи с 2:3 от Галатасарай в контрола

Отборът на Добруджа 07 (Добрич), който играе във втората лига на България, се противопостави доста сериозно на турския гранд Галатасарай (Истанбул).

Добруджанци се раздадоха до край и бяха равностойни в голяма част от мача. Все пак накрая класата на турците си каза думата и Добруджа отстъпи с 2:3 (25:20, 18:25, 24:26, 25:22, 11:15) в мач от втория ден на международния турнир, който се провежда в Добрич.

Повече от 1000 зрители е събраха в зала "Добротица", а срещата се игра повече от 2 часа и 20 минути. Отборът на Галатасарай игра без две от звездите си и нови попълнения на тима - българските национали Владо Николов и Теодор Салпаров.

Домакините на турнира показаха истински характер в четвъртия гейм, който успяха да спечелят с 25:22 след здрава защита и много добро посрещане. Така те пратиха мача в тайбрек, в който обаче припряността им попречи да запишат победа.