Добри изяви на българите в чужбина

Лиетувос Ритас, с българина Деян Иванов в състава си, разгроми Пиено с 85:69 точки като гост в мач от 26-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Литва. Иванов игра само 8 минути и записа 1 точки и 2 борби.

Лиетувос Ритас заема седмо място във временното класиране с 8 победи, 2 поражения, но и с доста мачове по-малко. Във Франция Елан Шалон се наложи над Нанси със 77:75 точки като гост в мач от 25-ия кръг на първенството. За домакините 34 минути игра българинът с френски паспорт Илиан Евтимов, който завърши с 9 точки, 4 борби, 4 асистенции и 2 "отнети" топки.

Шалон е на третото място в класирането със 17 победи и 8 загуби. Васил Евтимов и Лимож отстъпиха като домакин на АСВЕЛ с 62:70 точки. Евтимов бе титуляр, но за 5 минути не успя да се разпише. Лимож е на 13-о място в класирането с 10 победи и 15 загуби.

В Турция Филип Виденов игра 32 минути при победата на Олин Едирне от гостуващия Ердемир с 90:53 точки в мач от 24-ия кръг. Виденов беше най-полезен за своя отбор с 22 точки, 1 борба, 4 асистенции и 3 "откраднати" топки.

Олин Едирне има 6 победи и 18 загуби и заема 14-то място в класирането. Александър Везенков бе на терена 18 минути при загубата на Арис като гост на Икарос с 67:79 точки в първенството на Гърция. Везенков бе резерва и записа 8 точки, 5 борби и 1 асистенция.

Във втора испанска дивизия Херника, с Евелина Гунева в състава си, победи Леганес с 60:38 точки в мач от 22-ия кръг. Българката записа 9 точки, 8 борби, 4 асистенция и 1 "отнета" топка за 31 минути като титуляр, информира БТА.