Днес в Кърджали се проведе празник на тениса

галерия:

снимка: bgtennis.bg

Днес, 21 май, в гр. Кърджали се състоя градски празник на тениса, осъществен със съдействието на Българската федерация по тенис, ТК „Орфей" и СОУ „Отец Паисий", в който за над 300-те присъстващи деца бяха организирани демонстративни мачове и уроци по тенис, в които се включиха най-добрите състезатели на клуба-домакин.

 

Официални гости на тържественото събитие бяха г-н Рафи Хорсикян - председател на ТК "Орфей", представителите на община Кърджали за спорта и младежки дейности г-н Тодор Радев и г-жа Первин Риза, както и директорът на СОУ "Отец Паисий" г-н Златко Атанасов и г-н Милан Хаджиев - директор на ПГОД "Евридика" 

 

Илия Атанасов, директор тенис развитие на БФТ, представи проекта на БФТ "Тенисът - забавен , лесен и полезен" и съвместната програма по него "Девин кидс тенис" .

 

Направени бяха демонстрации от едни от най-изявените състезателки на ТК "Орфей" сестрите Симона и Кристина Хорсикян, както и всички настоящи тенисисти на клуба. 

 

"Впечатлен съм , това може да стане традиция за град Кърджали и да го пренесем на градската площадка " Спартак", сподели Тодор Радев. 

 

" След като отдаде кортовете безвъзмездно на клуба ,общината винаги ще подкрепя ТК " Орфей " за всяка негова инициатива ", каза г-жа Первин Реза

 

"Поздравления на БФТ и клуба за тази инициатива. Играта на малките кортове е напълно приложима във всяко училище. Подкрепям идеята на БФТ тази програма да бъде въведена в учебната програма на учениците от 1- 4 клас", категоричен бе г-н Милан Хаджиев .

 

"Наистина невероятно лесно и приложимо, без необходимост от много инвестиции . Този проект на федерацията е прекрасен ! От следващата учебна година ще въведа учебен модул по тенис за учениците от 1- 2 клас. Ще партнираме и подкрепяме ТК "Орфей" във всеки негов проект", въодушевено сподели г-н Златко Атанасов .

 

"Сигурен съм, че по този начин съвсем скоро ще можем да открием състезатели от класата на съгражданката ни , националната състезателка за Фед Къп Елица Костова", каза председателя на клуба Рафи Хорсикян.

 

Демонстративният турнир на мини " червен корт " бе спечелен от Йордан Запрянов, второ място зае Мелиса Хайдарова , а на 3-4 се класираха Дебора Недялкова и Мариан Чепишев. За най - малък участник бе отличен 4 - годишният Мерт Бекир, а в продължение на няколко часа тенис уменията си за първи път изпробваха десетки деца и ученици .

 

Събитието предшества започващото утре градско училищно първенство , като част от програмата на училищните първенства , които се провеждат през този месец в цялата страна и са посветени на 80-годишнината от създаването на БФТ