Дисциплиниран Интер устиска минимален успех срещу Лил (видео)

Интер спечели с минималното 1:0 гостуването си на Лил и се изкачи на върха в Група В на Шампионскта лига, след като по-рано днес ЦСКА Москва срази с 3:0 Трабзонспор. Така възпитаниците на Клаудио Раниери излязоха от негативната поредица, която ги измъчва в Серия А и окупираха челото на класирането с 6 точки. Френският шампион пък се смъкна на последна позиция само с 2 пункта, а ЦСКА и Трабзонспор имат по 4.

Единственото попадение бе дело на Джампаоло Пацини в 21-ата минута, като тогава гостите организираха хубава триходова атака, в която участваха активно още Уесли Снайдер и Мауро Сарате. Оттам нататък Интер рядко минаваше центъра, но и Лил не показа достатъчно класа в завършващата фаза, за да материализира териториалното си превъзходство.

Капитанът на „нерадзурите" Хавиер Санети пък имаше още един повод за празник след края на двубоя, защото той беше под номер 100 за него в Шампионската лига - всичките си мачове аржентинецът е изиграл с фланелката на Интер.

Домакините не стигаха до чисти положения пред завърналия се в игра Жулио Сезар, но въпреки това владееха много повече топката в първите 15-20 минути на двубоя. Клаудио Раниери очевидно очакваше домакински натиск и се стремеше да инструктира отбора си така, че ентусиазмът на Лил да бъде притъпен. В действителност френският шампион хабеше енергия в предни позции, но по никакъв начин не можеше да стигне до стрелкова позиция.

„Нерадзурите" не се притесняваха да извършват фаулове в близост до собствената пеналтерия или да чистят в корнер, защото без проблеми се справяха с многото центрирания от страна на домакините.

Първата стойностна атака на Интер в 21-ата минута приключи с ефектен гол на Пацини - възстановеният холандски плеймейкър Уесли Снайдер хитро пусна извеждащ пас по тревата за нахлуващия отляво Мауро Сарате. Бившият ас на Лацио сервира отлично топката на точката за дузпа за Пацини, който с мощен шут разстреля Венсан Енеяма - 0:1.

След инкасирането на изненадващия гол, Лил вече не владееше инициативата, въпреки че отново през по-голямата част от полувремето събитията се развиваха в полето на Интер. Гостите обаче съвсем спокойно се бяха групирали в по-задни позиции и очакваха набезите на Еден Азар и Муса Соу.

В крайна сметка обаче няколкото удара, отправени към Сезар, не попаднаха в очертанията на вратата му, като само един път напрежението в пеналтерията на гостите ескалира. Три минути след гола на Интер Соу стреля по диагонала след подаване на Азар, но Киву сложи крака си пред топката и я отклони в корнер, преди да посети мрежата на Сезар.

Така на полувремето „нерадзурите" се прибраха с аванс, въпреки че изразходваха нищожна част от енергията си.

Лил увеличи оборотите в началото на второто полувреме и на два пъти се оказаха близо до изравняване още преди да бе изтекъл четвърт час от подновяването на играта. Муса Соу стреля опасно, а след рикошет топката полетя към горния ъгъл, но Сезар с брилянтна намеса предотврати гола.

В 55-ата минута домакините искаха дузпа след съприкосновение на Азар и Юто Нагатомо, но съдията Хауърд Уеб остана безмълвен. Малко по-късно Балмон нахлу в пеналтерията, но точно преди да стреля, Лусио изчисти кълбото в корнер и накара феновете на Интер да си отдъхнат.

Въпреки че удържаха преднината си, „нерадзурите" вече не изглеждаха като отбор, който контролира мача, защото непрестанните центрирания в наказателното поле на Сезар биваха чистени несигурно. При една такава ситуация Джо Коул получи шанс да направи добавка, но прехвърлящият му удар в 67-ата минута кацна на горната страна на мрежата.

Ако през първата част ентусиазмът на Лил бе притъпен от италианците, то в последните двайсетина минути на мача се видя, че енергията им се изчерпва и така те дадоха шанс на гостите да разиграват топката около централната линия.

Към 80-ата минтуа статистиката показваше 7 опита за гол на Лил срещу само един на Интер, но в заключителните мигове на двубоя стихийните набези на домакините не предвещаваха нищо опасно за Сезар.

В крайна сметка Клаудио Раниери успя да постигне важен успех, въпреки че съставът му демонстрира единствено дисциплина, но не и игрови потенциал.