Дирк Кайт иска Стивън Джерард на "Анфийлд" и през следващия сезон

галерия:

снимка: Reuters

Холандският нападател Дирк Кайт се надява да играе рамо до рамо със Стивън Джерард на „Анфийлд" и през следващия сезон.

 

Бъдещето на опитния бранител в Ливърпул изглежда сериозно застрашено след провалената кампания на „мърсисайдци" на Острова и в Европа, а богатите грандове реал Мадрид и Манчестър Сити дебнат в очакване, ако англичанинът реши да продължи кариерата си някъде другаде.

 

„Ливърпул трябва да задържи Джерард на всяка цена. Би било тъжно да го изгубим", призна Кайт пред Sky Sports. "Всички обичаме Стиви и искаме да остане с нас. Той е перфектният капитан, който дава мило и драго за отбора си. Не знам каква оферта би накарала Джерард да обърне гръб на дългите години в Ливърпул и да остави отбора в трудния момент, в който се намира".

 

Холандецът прие тежко напускането на Рафа Бенитес в края на сезона, заявявайки, че испанецът е човекът, допринесъл за развитието на кариерата му и успехите на клубно и национално ниво.