Динамо (Загреб) си хареса Ивайло Петев за треньор

Сензационно Динамо (Загреб) може да ангажира за свой следващ треньор младия български специалист Ивайло Петев, научи БТА.

Петев беше съперник на Динамо във втория квалификационен кръг с българския шампион Лудогорец, като разградските "орли" показаха наистина впечатляващ футбол в големи периоди от двата мача.

Първата среща в Разград завърши 1:1 с изравнителен гол в последните секунди на добавеното време. В сряда пък Динамо направи драматичен обрат, с доста сериозна съдийска помощ, и в крайна сметка спечели с 3:2 с победно попадение в 8-ата минута на добавеното време.

Въпреки отпадането, в Лудогорец няма от какво да се срамуват. Добрата и бърза игра, включително контрола на топката под напрежение в големи периоди от мачовете, са впечатлили президента на Динамо (Загреб) Здравко Мамич и той споделил пред свои приближени в ложата на стадион "Максимир", че би искал Динамо да има такъв треньор.

Още повече, че Лудогорец е абсолютен дебютант в Европа. Факт е, че положението на сегашния наставник на хегемона в хърватския футбол Анте Чачич никак не е стабилно и вероятно при първия сериозен провал той ще се раздели с поста си.

По време на втората среща по държавната телевизия на Хърватия- HRT, няколко пъти коментаторите казаха, че Чачич най-вероятно прекарва последните си часове на поста. По ирония на съдбата, тази победа в сряда вечер понамали напрежението върху него.

През уикенда феновете поискаха оставката му след домакинското равенство (1:1) в първенството срещу Интер (Запрешич). По непотвърдена информация, в момента Петев е в родния си град Ловеч, тъй като отборът е в почивка за два дни и подновява занимания в събота.