Динамо (Москва) изравни на Зенит в добавеното време за 1:1

снимка: fcdynamo.ru

Отборите на Зенит и Динамо (Москва) завършиха наравно 1:1 в много интересен двубой от 12-ия кръг на руското първенство игран на стадион "Химки" в Москва. Гостите поведоха в резултата  осем минути преди края, а Динамо изравни в добавеното от съдията продължение на мача.

Двата тима предложиха много интересен двубой, където ще се запомнят много пропуски и пред двете врати. За домакините от Москва много деен бе Андрий Воронин, който притесняваше защитата на гостите през целия мач. Кевин Курани пък ще се запомни с няколко пропуска в двубоя, като можеше да реши нещата в позла на своя тим.

Гостите откриха резултата чрез Данко Лазович, който се разписа осем минути преди края след разбъркване пред вратата на Шунин. В последните минути домакините от Динамо опитаха натиск и постоянно изсипваха топката в наказателното поле на съперника, но не стигнаха до гол.

Така се стигна до петата минута на добавеното време, когато влезлият като резерва Смолов успя с прецизен удар по земя да изравни резултата.

Малко преди това пък Файзулин получи втори жълт картон и остави Зенит с човек по-малко. Съдията показа общо 11 жълти картона като само три от тях бяха през първото полувреме.
Тала двата тима вече имат по 20 точки. Зенит обаче е на 4-то място заради по-добрата си голова разлика.