Динамо Киев спечели градското дерби с Арсенал

снимка: fcdynamo.kiev.ua

Съперникът на Литекс в Лига Европа Динамо /Киев/ победи Арсенал /Киев/ с 2:0 като гост в мач от 6-тия кръг на футболното първенство на Украйна, информира БТА.

Динамовци решиха мача на стадиона на своя съперник само в рамките на една минута: в 37-та минута голямата звезда на Динамо /Киев/ и на украинския футбол Андрей Шевченко откри резултата от дузпа - 1:0. В 38-та минута 22-годишният нигерийски нападател на Динамо /Киев/ Браун Идейе увеличи на 2:0, при който резултат завърши и мачът.

Динамо /Киев/ стигна до победата с човек по-малко, след като още в 23-та минута младият защитник,21-годишният Денис Гармаш получи червен картон.

Така Динамо /Киев/ излезе начело във временното класиране на украинското футболно първенство с актив от 14 точки /4 победи и 2 равни мача/, следван от шампиона Шахтьор /Донецк/ с 13 точки. По-късно тази вечер в мач от 6-тия кръг Шахтьор /Донецк/ гостува на Днепър. Динамо /Киев/ започна мача с Арсенал в следния състав: Шовковски, Силва, Бетао, Попов, Гармаш, Еременко, Юсуф, Шевченко, Ярмоленко, Милевски, Идейе.