Динамо Киев се подигра със звездната селекция на Манчестър Сити (видео)

галерия:

Отборът на Динамо Киев победи с 2:0 като домакин състава на Манчестър Сити в първа 1/8 финална среща от сблъсъка между двата тима в Лига Европа. Двубоят се игра в Киев, а победата на украинците дойде след попадения на Шевченко през първата част на мача и Гусев 13 минути преди последния съдийски сигнал.

 

Двубоят започна равностойно и битката между двата състава се водеше предимно в центъра на терена. Така се стигна до 25-татам минута, когато Яромленко финтира отлично Силва и центрира в наказателното поле на гостите, където Шевченко бе най-съобразителен и засече кълбото с крак, пращайки го в мрежата на Сити за 1:0 в полза на Динамо Киев.

 

До края на полувремето не се стигна до нов гол и така Динамо Киев се оттегли с гол преднина на почивката на мача.

 

През второто полувреме гостите се опитаха да изравнят резултата, но пропуски направиха Тевес и Лескът, а в 77-мата минута Гусев се измъкна от защитата на Сити и бе точен, удвоявайки преднината на киевчани 2:0.

 

Английският тим се опита да намали пасива си в оставащите минути, но това не се случи и по този начин се стигна до крайното 2:0 в полза на Динамо Киев срещу Манчестър Сити като по този начин украинският тим има огромни шансове да отстрани звездната селекция на Роберто Манчини.