Динамо Киев с трета победа в украинския шампионат

Съперникът на българския шампион Литекс в плейофната фаза на Лига Европа Динамо Киев записа трети успех от пет изиграни срещи в подновеното първенство на Украйна, налагайки се с 2:0 при домакинството си на Карпати.

Киевчани реализираха по едно попадение във всяко едно от двете полувремена на срещата. Ветеранът Андрий Шевченко откри за Динамо в 33', а в 54' Огнен Вуекович до голяма степен реши всичко в двубоя, отбелязвайки за 2:0.

По този начин Динамо е вече с актив от 11 точки след 5 изиграни срещи в местната Висша лига, а лидер с 13 пункта продължава да бъде действащият шампион Шахтьор Донецк. Днес възпитаниците на Мирча Луческу постигнаха четвърти успех в първенството, печелейки също с 2:0 домакинството си на Кривбас. Селезньов откри за Шахтьор в 43', а малко след почивката Шевчук оформи крайното 2:0 за Шахтьор.