Динамо изненада ЦСКА в московското дерби

снимка: fcdynamo.ru

Отборът на Динамо Москва победи в дербито тима на ЦСКА Москва с 2:0 в среща от 10-ия кръг на руското първенство. По този начин отборът на Динамо се посъбуди след лошия старт на сезона. ЦСКА пък остава начело в класирането преди останалите двубои от кръга.

Срещата на стадион „Химки" предложи много емоции като звездата на символичните домакини в мача Алан Дзагоев получи червен картон за спречкване.

Динамо започна по-силно в срещата и след едно центриране в 31-та минута Джуджак бе оставен непокрит и унгареца откри резултата. В началото на второто полувреме Джуджак намери перфектно Кокорин, който се разписа за 2:0.

Малко след това Алан Дзагоев бе фаулиран лошо от Люк Уилшир и потърси разправия за грубия фаул. Двамата почти се сбиха, но съдията показа червен картон за Дзагоев и жълт за Уилшир.

Така до края на мача ЦСКА нямаше шанс да се върне в мача след като остана с 10 човека. Динамо вече има 9 точки след тази победа и заема 12-то място, докато „армейците" имат 21 точки.