Димитров ще трябва да събаря Кулата от Тандил

снимка: twitter.com

Григор Димитров ще се изправи срещу аржентинеца Хуан Мартин дел Потро във втори кръг на надпреварата в Пекин от сериите АТР 500. Това стана ясно, след като Кулата от Тандил надделя над уругваеца Пабло Куевас със 7-6(4), 6-4. По-рано пък първата ни ракета преодоля трудно Дамир Джумхур с 6-1, 3-6, 6-3 на старта в китайската столица.

Намиращият се в отлична форма Дел Потро изигра тежък първи сет срещу уругвайския си съперник. Делпо не даде нито един брейкбол на Куевас, но сам пропусна да реализира два по време на частта и така се стигна до тайбрек. В него аржентинецът изоставаше с 2:1 и 4:3, но изравни резултата, а после взе три поредни точки. Той направи два минибрейка и така завърши първия сет при резултат 7-6(4).

Във втората част Куевас започна лошо и загуби още първото си подаване. Дел Потро се възползва от него и до края не изпусна инициативата. Затварянето на последния гейм бе най-трудно, като аржентинецът даде на съперника си шанс да се върне в мача с две точки за пробив. Кулата от Тандил обаче показа класата си и обърна от 15-40, за да завърши двубоя от втория си мачбол.

Така Димитров и Дел Потро ще се срещнат утре. Аржентинецът има 5 победи от 6 мача срещу Григор, но българинът спечели последната среща помежду им. Той триумфира с 6-3, 7-5 на 1/8-финалите на Мастърса в Синсинати тази година, а по-късно спечели турнира.