Димитров не остави шансове на Фонини и продължава напред

Григор Димитров продължава похода си на силния Мастърс турнир в Монте Карло с награден фонд 3,83 милиона долара. Българинът победи Фабио Фонини (Италия) с 2:0 сета - 6:3, 6:4 за малко повече от час игра на корт №1.

През цялата среща 11-ят в света игра спокойно и сервираше добре, като именно това бе ключът към бързия му успех.

Срещата започна със сервис гейм за Гришо. Първото разиграване отиде на сметката на сервиращия, след няколко здраво-разменени удара, последва ас, след което и нов за 40:15, а след това и чудесен първи сервис, който накара Фонини да сбърка - 1:0.

28-ят в света започна лошо мача - два слаби сервиса и добра атака на Григор доведоха до 0:30, а след това се стигна и до 15:40, а нашето момче не сбърка и проби още в началото.

Последва гейм, в който деветият поставен  в турнира имаше доста проблеми. Нивото на играта му леко спадна, със силен сервис се добра до 40:30, но Фонини направи две добри разигравания и стигна до точка за пробив. Все пак добрата концентрация донесе успех на нашето момче и той затвърди пробива си - 3:0.

В слеващата част българинът продължи да притиска опонента си, стигна до 15:30, но Фонини все пак спечели частта и записа първи гейм на сметката си в мача.

Петият гейм бе бързо спечелен от №11 в света, който с два прекрасни сервиса направи 30:0, последва грешка на противника му, а след това с ас направи резултата 4:1.

В третия си сервис гейм Фонини бе максимално затруднен, но на края си спечели подаването, след прекрасен форхенд по диагонала.

Седмата част започна брилянтно на посрещащия, който поведе с 0:30, но след две глупави грешки и едно красиво разиграване се стигна до 40:30, последва бомбен сервис и 5:2. По време на гейма, типично за Фонини, се разлетяха ракети из корта, като той бе предопреден от съдията на стола.

След допуснатите грешки, италианецът изля целия си гняв в следващия си сервис гейм и за по-малко от две минути намали до 5:3 с гейм на 0.

Деветият гейм бе истинско зрелище, в което публиката на корт №1 се наслади на прекрасни разигравания и от двамата тенисисти. В крайна сметка Григор стигна до успеха, спечелвайки частта на 15, а с това затвори и първия сет в своя полза - 6:3.

Втората част започна отново по най-добрия начин за нашия сънародник. С чудесни отигравания той стигна до 15:40, а след това реализира и втория си пробив в мача.

Последва гейм, в който Димитров не даде големи шансове на противника си и с помощта на сервиса си стигна до 2:0.

Третата част от този сет бе безапелационно спечелена от Фонини, който даде само една точка на нашето момче и намали до 2:1.

Отговорът на българина не закъсня. В сервис гейма си той не остави шанс на днешния си противник и спечели подаването си на 0, за да поведе с 3:1.

Петият гейм във втория сет предложи нова порция красиви разигравания. Двамата стигнаха до три равенства, като Гришо изпусна да направи нов пробив. В крайна сметка силният сервис на италианеца го измъкна от тази трудна ситуация и той намали до 3:2.

Гришо имаше леки проблеми в поредния си сервис гейм, но в крайна сметка излезе победител от тази мини битка и се доближи на две крачки от третия кръг.

В така важния седми гейм, сънародникът ни стигна до скрит мачбол при 30:40, но 28-ят в света все още не се бе предал и бързо докара нещата в гейма до равенство. Последваха две досадни грешки от Гришо и авансът му отново бе намален до минимум - 4:3.

Последва гейм с няколко дълги разигравания, но все пак нашето момче се справи с щурма на противника си и бе устремен към нова победа в Монте Карло.

Деветата част бе бързо спечелена от Фонини, като по този начин той намали до 5:4 и принуди Григор да спечели мача на свой сервис.

Най-важният, за българина, гейм днес започна колебливо и Фонини поведе с 0:15. Последва добра комбинация от удари на хасковлията и той изравни. След това публиката видя и ас за 30:15, а и непредизвикана грешка на италианеца, с която се стигна до два мачбола и още първият бе реализиран. По този начин Гришо постигна 11-тата си победа от началото на сезона.