Димитър Кутровски изравни резултата срещу Финландия

снимка: bgtennis.bg

България изравни на Финландия и резултатът е 1:1 след първите два мача на сингъл в срещата от първия кръг във втора група на зона Европа/Африка на турнира за купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Във втория мач за деня Димитър Кутровски победи убедително с 6:4, 6:2, 6:1 срещу Мике Континен.

Преди това българският отбор загуби първия сингъл срещу домакините от Финландия. Александър Лазов загуби от номер 36 в света Ярко Ниеминен с 3:6, 0:6, 3:6.

Ниеминен поведе с 4:2 в първия сет, а във втория не загуби дори гейм. В третата част след 4:3 за представителя на домакините Лазов поиска медицински прекъсване. Ниеминен взе следващите два гейма и спечели без проблеми двубоя.

В събота е мачът на двойки между Финландия и България. Ниеминен и Континен ще играят срещу Тихомир Грозданов и Димитър Кутровски.