Димитър Илиев води след втория ден на рали "Средна гора"

Димитър Илиев и Янаки Янакиев са начело в класирането след втория ден на рали "Средна гора", с което стартира Националния шампионат и е кръг от Източноевропейската купа на ФИА.

Тандемът на VIVACOM Rally Team с Skoda Fabia S2000 има аванс 48.3 секунди пред вторите Мартин Сурилов и Здравко Здравков от Mtel Rally Team. Трети в подреждането са Петър Гьошев и Димитър Спасов от Prestige Rally Team.

В 5-ия етап от надпреварата (Стрелча 2 - 16.21 км) Илиев и Янакиев дадоха най-добро време - 8.08.4 минути. След тях финишираха Пламен Стайков/Слав Ландов от Eurocom Rally Team, а екипажът на Globul Rally Team - Крум Дончев и Петър Йорданов, който се справи със сериозна повреда на своето Peugeot 207 S2000, записа трето време - 8.14.8 минути.

Петър Гьошев и Димитър Спасов от Prestige Rally Team бяха най-бързи в последния специален етап днес - Челопеч Златни мини 2 (19.27 км), изпреварвайки Пламен Стайков/Слав Ландов и Крум Дончев/Петър Йорданов. Димитър Илиев финишира със 7-о време, но това не го свали от лидерската позиция.

В последните два състезателни етапа най-добре представящият се турски екипаж в рали "Средна гора" - Ягиз Авджъ и Бахадир Гюченмез от Castrol Ford Team - записа 6-то време и отстъпи в битката за място на подиума.

Антон Титов и Венцислав Мирчев удариха своя Citroen DS3RT в стълб при второто преминаване през Челопеч златни мини. За щастие екипажът се отърва без наранявания, но няма да продължи участие в надпреварата утре.