Димитър Бербатов ще награди млади таланти

снимка: Monaco/Instagram

На стадион "Българска армия" на 30-и май ще се играят финалните двубои от 17-о издание на "Данониада" 2014 - единственият по рода си футболен турнир за деца до 12-годишна възраст, традиционно организиран от "Данон-Сердика" АД, Министерство на образованието и науката и Фондация "Димитър Бербатов".

Димитър Бербатов, специален гост на церемонията по награждаването, лично ще връчи купата на отбора победител.

Най-добрите млади футболисти ще представят България в мачовете за Международна купа "Данон", която тази година ще се проведе през ноември в Сао Пауло (Бразилия) на стадиона за откриването на Световното първенство по футбол.

Във финалните срещи на 30 май един срещу друг ще се изправят осемте отбора от цяла България, които спечелиха зоналните кръгове.

В зона София се класираха ФК "Лъвчета" и ФК "Ботев" - Враца; от мачовете в морската столица на финалите ще играят ФК "Черноморец" - Бургас и ФК "Черно море" - Варна; финалистите в Плевен са ФК "Делфините" и ФК "Дунав" - Русе, а от последната зона - Пловдив, за купата ще се борят ФК "Ботев" - Пловдив и ПФК "Раковски" - гр. Раковски.

Стадион "Българска армия" ще бъде отворен за публика от 10:00 часа на 30 май, когато започват полуфиналите, а последният и най-важен мач от турнира ще започне в 11:00 ч.

Церемонията по награждаването, на която специален гост ще бъде Димитър Бербатов, започва в 11:45 часа.