Димитър Бербатов не успя да спаси Монако от нова загуба

Кризата в отбора на Монако продължава и след 5-ия кръг в Лига 1, след като тимът на Димитър Бербатов допусна поражение с 2:1 от другия закъсал гранд Лион.

Домакините откриха резултата в 32' след гол на Фекир, въпреки че "монегаските" играха по-добре до този момент. Последва щурм и два пропуска преди Окампос да изравни в 40'.

През втората част Лион стоеше по-добре физически на терена и в 82' Толисо с премерен удар донесе победата на своите.

Димитър Бербатов пък беше тотално отказан от вратаря на домакините, който спаси цели 5 удара на българския нападател. №10 изигра отличен двубой, но Окампос не успя да оползотвори головите му подавания, особено през първото полувреме.

Заради загубата Монако остана на 16-а позиция с едва 4 гола, въпреки че отбора почна с амбиция за титлата. Лион вече е 13-и с 6 пункта.

Срещата беше изключително динамична от самото начало, като по-активният отбор на Монако изпусна няколко отлични положения, а в основата на всичко интересно беше Димитър Бербатов.

В 15' българинът можеше да се разпише, но в последния момент Жале успя да направи шпагат срещу него. Само няколко минути по-късно нападателят на Монако изведе Окампос в отлична позиция, но крилото пропусна.

В 22' отново Бербатов беше в центъра на събитията, след като центрира отлично към Караско, но Лопес успя да спаси. Тимът от Княжеството пропусна още няколко удобни сигтуации, а в 32' Лион с първото си добро положение успя да отбележи, като Фекир преодоля Субашич след страхотен пас на Ланкасет.

В следващите минути „монегаските“ буквално окупираха половината на съперника, като Бербатов матира двама защитници и изведе Окампос, който пусна за Кондогбия, но халфът не успя да преодолее Лопес.

Вратарят се отчете с още една намеса срещу Бербатов, но в 40' нямаше какво да направи, след като Кондогбия отне топката в средата на терена, напредна по дясното крило и пусна отличен пас за Окампос, който с хуав изстрел от 12 метра препарира Лопес.

В самия край на полувремето жестока грешка в защитата на Лион предостави отличен шанс на Димитър Бербатов, но ударът на българина отново беше спасен от вратаря на домакините – почивка.

След нея Бербатов получи нов шанс и с глава беше близо до гол, но стражът на домакините успя да отрази. В същото време Лион удари греда чрез Факир, а Субашич се намеси отлично срещу Лион.

Вратарят Лопес направи още една намеса при удар на Бербатов с глава, а в 73' пропуските на гостите се оказаха ключови, след като пробив отляво на Лион завърши с отличен пас към Толисо, който с хубав удар с десния крак направи 2:1 за домакините.

До края на срещата на терена се появи и Мартиал, който да помогне на Бербатов в нападение, но Лопес така и не беше преодолян, а Лион записа рядка през настоящия сезон победа.