Диего Коста плени "Стамфорд Бридж" за седем минути

Челси записа успешна генерална репетиция преди началото на новия сезон в Премиършип, след като "сините" спечелиха с 2:0 срещу испанския Реал Сосиедад пред собствена публика на "Стамфорд Бридж".

И двата гола за домакините бяха дело на новото попълнение Диего Коста, който записа впечатляващ дебют пред собствена публика, макар и в неофициален мач.

Бразилецът с испански паспорт вкара две скоростни попадения още в първите седем минути, но до края зрителите в Лондон така и не успяха да видят нови голове.

Още в 1' Коста получи хитро подаване от Рамирес и прати топката зад гърба на Субикарай, бележейки за 1:0.

След само шест минути испанският национал успя и да удвои головия си актив. Този път бившият нападател на Атлетико Мадрид се възползва след рикошет в гредата след удар на Неманя Матич, лесно бележейки в мрежата на баските за втори път, оформяйки и крайния резултат в двубоя - 2:0.