Диего Коща отново блесна за Атлетико

Атлетико (Мадрид) се укрепи на лидерската позиция в Примера дивисион след 30-ия междинен кръг в Испания, който предложи нова порция спиращи дъха емоции.

„Дюшекчиите“ надделяха с 1:0 над гостуващия Гранада и зарадваха зрителите на стадион „Висенте Калдерон“, като по този начин наказаха грешната стъпка на градския съперник Реал Мадрид, загубил изненадващо гостуването си на Севиля с 1:2.

По-рано в сряда Барселона срази с 3:0 Селта и се изкачи временно на върха, но победният гол на звездата на Атлетико Диего Коща върна възпитаниците на Диего Симеоне на първото място.

Новият испански национал бе точен в 64-ата минута, с което поуспокои разтревожените привърженици на трибуните. Така Атлетико събра 73 точки 8 кръга преди края на сезона, като преднината му пред Барселона остава 1, но Реал Мадрид е вече 3-ти със 71 пункта.

4075591

Коща пък вече има 24 попадения в 29 мача от Примера дивисион (32 във всички турнири – 7 в Шампионската лига и 1 в Купата на краля) и възстанови преднината си от 2 на второ място в класацията при голмайсторите пред Лионел Меси. Кристиано Роналдо остава лидер с 24 гола, но неговият точен изстрел срещу Севиля не бе достатъчен дори за равенство.

4075593

Гранада продължи слабата си форма като гост в Ла Лига, като няма победа далеч от вкъщи от декември миналата година и остава с 34 точки на 11-та позиция.

Очакваната победа на Атлетико не дойде по най-убедителния начин, главно заради пропуските на Габи, Кристиан Родригес, Давид Вия и Коща, който все пак в 64-ата минута се извиси при центриране от корнер, за да засече с глава топката в мрежата – 1:0.

4075592

Следващият мач на Атлетико (Мадрид) е изключително тежък – гостуване в Катедралата на Атлетик (Билбао). Барселона също има отговорен двубой като гост на своя градски съперник Еспаньол, докато Реал има наглед най-леката задача да се справи с Райо Вайекано на „Сантяго Бернабеу“.