Диего Коща огорчи Милан насред "Сан Сиро"

Милан загуби от Атлетико Мадирд с 0:1 на "Сан Сиро" в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Единственото попадение в мача вкара звездата на "дюшекчиите" Диего Коща в 83-а минута, а по този начин "росонерите" сериозно компрометиха шансовете си да се класират за четвъртфиналите.

Двубоят бе дебютен за наставника на Милан Кларънс Зеедорф в Шампионската лига, но той не бе щастлив. Атлетико започна срещата силно, но постепенно Милан изравни играта и удари цели две греди през първата част, създавайки по-опасните положения.

През втората част и двата тима имаха възможност да стигнат до победата, макар че сериозните ситуации за попадение не бяха много. Все пак тимът на Диего Симеоне се оказа по-съобразителен пред гола и Диего Коща донесе успеха на чужд терен за своите. Това бе 27-гол за нападателя през този сезон и пети в Шампионската лига.

Въпреки неубедителните изяви на Милан през сезона, днес "росонерите" показаха добра игра и сили да се противопоставят на Атлетико, така че реваншът не може да бъде отписван.

Адел Таарабт направи своя дебют в Шампионската лига, след като започна сред титулярите на Кларънс Зеедорф. Мароканецът и Рикардо Кака трябваше да играят зад нападателя Марио Балотели, който поведе атаката на "росонерите". Филип Мексес и Игнацио Абате останаха на пейката, докато на тяхно място като титуляри започнаха Матия де Шилио и Урби Емануелсон.

Диего Коща и Раул Гарсия започнаха в предни позиции за Атлетико Мадрид, докато Давид Вия и Диего останаха на резервната скамейка. Кристиан Родригес и Адриан също започнаха от пейката, а в стартовите 11 на Диего Симеоне започнаха Емилиано Инсуа и Марио Суарес. Тиаго пък пропусна срещата заради травма в коляното.

4067308

Първото полувреме започна с по-добра игра на гостите, които в началните минути обсадиха вратата на Кристиан Абиати. Отборът на Милан обаче бе добре групиран в отбрана и се стараеше да не оставя пространства за бързите нападатели на Атлетико Мадирд.

Постепенно футболистите на Кларънс Зеедорф успяха да влязат в мача и след четвърт час игра показаха своята класа и в атака. В 15-а минута бърза комбинация изведе Кака на добра позиция за стрелба пред наказателното поле. Бразилецът стреля по диаголал и удари напречната врата над Тибо Куртоа.

4067312

Само две минути по-късно "росонерите" имаха малшанса да нацелят втора греда. Адел Таарабт центрира отдясно и по перфектен начин сложи топката на главата на Андреа Поли. Той бе изпуснат от бранителите в "жълто" и стреля от 4-5 метра, но Куртоа прояви страхотен рефлекс и изби в гредата.

Активизирането на Милан доведе и до трето много чисто положение пред вратата на "дюшекчиите". Марио Балотели демонстрира класа в наказателното поле и увлече Жоао Миранда със себе си, след което върна с пета към Кака. Бразилският магьосник опита техничен удар, въпреки че срещу себе си имаше двама противникови защитници, но за жалост на тифозите топката мина над вратата.

4067310

Най-добрата ситуация на сметката на Атлетико дойде в 36-а минута и реално бе единствената голова за мадридчани. Раул Гарсия опита да намери Диего Коща с хубав пас в наказателното поле, но Игнацио Абате се намеси и изби в корнер. При него Коке центрира и Диего Годин стреля с глава, но прави в ръцете на Абиати.

Полувремето завърши с далечен шут на Балотели, който също не бе далеч от целта. За съжаление, въпреки добрия футбол, през първите 45 минути на "Сан Сиро" не мина без грубости. В 38-а минута домакините поискаха дузпа след съприкосновение между Диего Годин и Андреа Поли в наказателното поле пред Куртоа. Матия де Шилио пък получи травма при сблъсък с Емилиано Инсуа и още в 26-а минута бе заменен от Абате.

4067318

Второто полувреме отново започна с по-добра игра на Атлетико Мадирд. В 51-а минута Коке центрира в наказателното поле, там Диего Коща бе изпуснат от Абате и реши да отиграе топката с ефектна задна ножица, но я прати над вратата.

Гостите пробваха да покажат повече въображение след почивката и да поправят играта си от края на първата част, но така и не успяваха да пробият добре организираната зашита на Милан и да стигнат до някакво сериозно положение пред Абиати.

4067313

В първата половина на втората част Милан пък отново създаде по-опасните ситуации. В 60-а минута Таарабт и Кака си размениха подаване, бразилецът се справи с двама бранители и стреля, но за пореден път неточно. Седем минути по-късно пък Микаел Есиен се извиси в наказателното поле и успя да отправи хубав удар с глава, който обаче не намери целта.

За съжаление като цяло положенията пред двете врати през второто полувреме не бяха много. Едно такова дойде в 75-а минута, когато мадридчани организираха бърза контраатака, Диего Коща намери Раул Гарсия, който стреля от дистанция, Абиати първоначално изпусна топката, но след това се поправи и улови.

4067321

В 79-а минута отново Раул Гарсия получи топката на изгодна стрелкова позиция, но със слабо изпълнение опропасти доброто подаване на Хуанфран.

Атлетико обаче определено се активизира в края на срещата и в крайна сметка успя да стигне до изключително ценното попадение. Гостите изпълниха корнер отдясно, Абате не успя да изчисти топката добре с глава и тя стигна до Диего Коща. Новоизлюпеният испански национал бе изпуснат от Адил Рами и нямаше проблеми да прониже Абиати с глава за 1:0 в 83-а минута.

4067319

Милан нямаше много време за реакция. В 87-а минута Адил Рами все пак бе близо до изравнителен гол, след като от близо 40 метра стреля мощно от фаул, а топката мина на сантиметри покрай вратата на Тибо Куртоа. Това се оказа най-чистото положение за "росонерите" до края на срещата и така Диего Симеоне и неговият тим се поздравиха с успеха.