Диего Форлан не пътува с Атлетико Мадрид за Португалия

галерия:

По принцип срещата на Атлетико с Витория Гимараеш от плейофите на Лига Европа не би привлякла сериозен интерес, ако тя не се явяваше като повратен момент за бъдещето на Диего Форлан - най-голямата звезда в екипа на Грегорио Мансано.

 

Очакванията бяха националът на Уругвай да бъде включен в групата за мача реванш, но при положение, че го направи, ще бъде компрометирано евентуалното му преминаване в Интер. „Нерадзурите" са основният претендент за подписа на носителя на Копа Америка, след като Самуел Ето'о напусна клуба, но не биха желали да могат да използват Форлан единствено в Серия А - а изявите му в Шампионската лига биха били невъзможни с екипа на гранда от Милано, ако вече бе играл с Атлетико в Лига Европа.

 

ЕSPN потвърди информацията, която се появи и в мадридския вестник AS, че Форлан не е включен в групата на „дюшекчиите" и ще остане в Мадрид, което прави трансфера му на „Джузепе Меаца" почти на 100% сигурен. Изданията се позовават на съобщение в официалния акаунт на столичния отбор в Twitter, където се казва, че самият Форлан е поискал да не бъде част от състава, който ще пътува за Португалия, за да може да финализира преговорите си с „друг клуб".

 

Агентът на играча Даниел Болотникоф от няколко дни е в Милано, за да уточнява детайлите по сделката с изпълнителния директор на Интер Марко Бранка. Форлан допреди седмица отричаше да има трансфер, но в последствие стана ясно, че неговите думи не са били нищо повече от типична политика на футболист, поставен в подобно положение. Очаква се в близките дни всичко да стане официално и уругваецът да бъде оповестен за заместника на Самуел Ето'о в „нерадзурите".

 

Според водещия спортен вестник в Италия - Gazzetta dello Sport, Форлан ще излезе на Интер само 5-6 милиона евро и дори ще прибира по-ниска годишна заплата от 3 000 000 евро, което е с една трета по-малко от сумата, давана му от Атлетико. Масимо Морати обаче ще предложи на 32-годишния нападател атрактивни възможности за допълнителни бонуси, както и клауза за продължаване на тригодишния му договор с още 12 месеца.

 

Атлетико спечели първия мач с Витория с 2:0 и ще разчита единствено на новата си придобивка Фалкао да им спечели промоция в Лига Европа.