Диего Форлан: Чувствам се добре в Атлетико, не мисля за напускане

галерия:

Звездата на Атлетико Мадрид Диего Форлан изрази своето желание да остане в тима, въпреки различните информации, които му предричат бъдеще далет от „Висенте Калдерон".


32-годишният Форлан изигра лош за своите стандарти сезон, отбелязвайки едва осем гола в 32 мача, като в края на кампания дори загуби своето титулярно място.


На няколко пъти различни медии пък излизаха със спекулации, че той ще напусне Атлетико в посока Тотнъм, Ювентус, Бешикташ и други.


„Всеки ден пресата пише най-различни неща, праща ме къде ли не. Имам договор за още две години с Атлетико, а в момента реална оферта от друг отбор няма. Освен това аз се чувствам добре тук, отдавна си купих къща и се установих добре, Мадрид е прекрасен град", заяви Форлан.


„Атлетико пък е много добър отбор и ще ми трябва наистина много сериозна оферта, за да помисля за напускане", допълни уругваецът.


Диего Форлан коментира и предстоящото си участие на турнира Копа Америка с тима на Уругвай, пожелавайки си страната му да затвърди отличните впечатления от Световното първенство в ЮАР.


„Притежаваме много добър състав, имаме добър екип и взаимнозаменяеми футболист. Трябва да бъдем достатъчно мотивирани и концентрирани и да знаем, че и другите отбори ще искат да играят добър футбол и да побеждават. Нещата могат много да се объркат ако не внимаваме", подчерта Форлан.