Дидие Дрогба може да стартира срещу Манчестър Юнайтед

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо се съгласи, че Дидие Дрогба може да стартира срещу Манчестър Юнайтед в дербито на Висшата лига в неделя.

Нападателят на "сините" Лоик Реми се контузи снощи при разгромната победа с 6:0 над Марибор. Моуриньо очаква французина да отсъства около две седмици.

В същото време мистерията около Диего Коста продължава след като реализатора на тима пропусна последните два мача, като не се знае какво точно е състоянието, но със съгурност няма да играе.

Реми отбеляза първия гол срещу Марибор в 13-та минута, а две минути по-късно трябваше да напусне терена, Ако Реми и Коста липсват в неделя, тогава Жозе ще бъде принуден да използва легендата на клуба Дидие Дрогба.

"Не очаквах Дрогба да играе 75 минути. Говорихме с него вчера и се разбрахме за 30 минути, но такива бяха обстоятелствата."

Моуриньо сподели, че не е очарован от постъпката на Азар, който предостави изпълнението на дузпата на Дрогба, за да се разпише и нападателя на Кот д'Ивоар.

"Не обичам такива неща, но когато го направят трябва да бъде успешно. Най-важното е Дрогба да подобрява кондицията си. Последният му гол беше исторически за Челси.

"Реми наистина има проблем. Не обичам да коментирам контузените играч, но не очаквам той да играе. Ако не играе един футболист, тогава неговото място е заето от друг," заяви многозначително Жозе Моуриньо.