Дидие Дрогба изумен от бойния дух на Челси

Нападателят на Челси Дидие Дрогба бе един от основните гладиатори в селекцията на Роберто Ди Матео и се оказа ключова фигура за „сините" и във финала в Шампионската лига.

След като от нищото успя да изравни резултата в 89-ата минута на редовното време на „Алианц Арена", котд'ивоарецът успя да реализира и решителната дузпа, за да донесе бленувания трофей във витрината на лондонския клуб за сметка на домакините Байерн.

Томас Мюлер изведе баварците напред в 84-ата минута, след като те доминираха през целия мач, не само в редовното време. След гола на Дрогба за 1:1 именно „Вожда" на Челси направи дузпа с нарушение срещу Франк Рибери в 95-ата, което бе наказано с дузпа, която обаче Ариен Робен пропусна.

„Никога не се предадохме. До самия край", радостен бе Дрогба след вдигането на трофея от него и съотборниците му. „Така беше писано, мисля, че още отпреди много време - искам да посветя титлата на всичките ни мениджъри в миналите години и на всички играчи, с които съм защитавал фланелката на клуба.

Когато имаме такъв човек на вратата, няма как да не вярваш в успеха", коментира още Дрогба, визирайки стража на „сините" Петър Чех, който спаси много удари към рамката си в игровите 120 минути, а и в рулетката на дузпите не позволи на Ивица Олич и Бастиан Швайнщайгер да го преодолеят.

Ключов момент бе и спасената от него дузпа в 5-ата минута на продължението, когато отрази изстрела на Ариен Робен от бялата точка, с което попречи на Байерн да триумфира.

Все още не е ясно дали това не бе последния мач на Дидие Дрогба с екипа на Челси, тъй като 34-годишният нападател не е подновил договора си с клуба, а вече е спряган за трансфер на няколко континента, като дори и на „Камп Ноу" в Барселона.

„Ще съм много щастлив, ако той остане при нас. Това, което направи днес, е нещо нормално с оглед на цялата му кариера в отбора", коментира Франк Лампард по повод на национала на Кот д'Ивоар.