Дидие Дешан: Милан вкара без чисто положение

снимка: ройтерс

Треньорът на Олимпик Марсилия Дидие Дешан беше видимо разочарован след загубата с 1:2 като домакин от италианския гранд Милан. Мачът игран на "Стад Велодром" беше начало на кампанията в Шампионската лига за двата отбора и въпреки добрата игра на французите, трите точки отидоха в Италия. Пипо Индзаги откри за италианците в 28-та минута, а Габриел Хайнце изравни в 49-тата. Нападателят обаче удвои 15 минути преди края и марсилци не можаха да отвърнат.

Дешан смята, че „росонерите" не са играли толкова добре колкото Марсилия, но благодарение на двете голови възможности за Пипо Индзаги са се поздравили с победата. Индзаги отбеляза двата гола за Милан след обичайното за него чудесно пласиране в наказателното поле.

„Много съм разочарован, защото Милан вкараха два гола от две половинчати възможности. "Росонерите" задържаха добре топката за десет минути от първото полувреме и отбелязаха. През втората част ги натиснахме и изпуснахме шанса да вкараме втори гол. След мача се чувстваме уверени, но не сме доволни от резултата", сподели пред медиите Дешан.

В следващия си мач Марсилия ще гостува на Реал Мадрид и ще трябва да гони добър резултат, за да съхрани надеждите за преодоляване на груповата фаза.