Диамантена лига: Американска сензация на 100 метра

САЩ вече има нова любимка в женските спринтови дисциплини – това е неизвестната допреди седмица Тори Бауи, която само в рамките на 6 дни нанесе тежки поражения на звездите в най-престижните бягания на 200 и 100 метра в сериите Диамантена лига по лека атлетика.

Бауи триумфира в по-късия спринт снощи в Рим, след като спря хронометрите на 11.05 секунди и записа личен рекорд от първи коридор на пистата. Така тя се поздрави с втора поредна победа в най-комерсиалната серия турнири, след като миналата седмица в Юджийн поднесе първата голяма изненада с победата си на 200 метра.

В Рим зад Тори Бауи отново финишираха фаворитките в дисциплината. Трикратната световна шампионка Шели-Ан Фрейзър-Прайс видимо не бе в най-доброто си състояние и остана едва на осма позиция с 11.19 секунди. Ямайската кралица на спринта все още не е напълно възстановена от контузия и записа осмо класиране преди 6 дни в Юджийн на 200 метра.

Сребърната медалистка на 100 и 200 метра от Световното първенство в Москва миналата година – Мюриел Ауре (Кот д'Ивоар) – също бе бледа сянка на предишната си форма и се класира седма с 11.18 секунди.

Кирон Стюарт с 11.08 и Саймън Фейси с 11.13 защитиха честта на ямайския спринт, финиширайки втора и трета.

Sporta.bgприпомня, че на 31-ви май в Юджийн Тори Бауи победи на 200 метра с ново най-добро постижение за сезона – 22.18 секунди при попътен вятър 1.5 м/сек. Тя остави зад себе си Блесинг Окагбаре от Нигерия и олимпийската шампионка Алисън Филикс от САЩ.

4091086

Хегемонът в спринта на 100 метра от веригата при мъжете Джъстин Гатлин отново триумфира в бягането в Рим, но този път дисциплината не бе „диамантена“ и се проведе най-вече за зрителите по трибуните на стадион „Олимпико“. Олимпийският шампион от Атина 2004 спря хронометрите на 9.91 секунди и остава непобеден на 100 метра този сезон.

Алонсо Едуард от Панама пък спечели бягането на 200 метра с резултат 20.19 секунди.