Диа Евтимова отпадна в първия кръг в Бад Гащайн

снимка: SPORTA.BG

Българката Диа Евтимова приключи още в първия кръг участието си на турнира по тенис в австрийския град Бад Гащайн, който е с награден фонд 235 хиляди долара.

Евтимова, която е национална на България за Фед къп, отстъпи на Манди Минела (Люксембург) с 2:6, 6:2, 3:6. Мачът продължи час и 52 минути, а българката и представителката на Люксембург направиха среща, изпъстрена с грешки и пробиви.

В крайна сметка 90-ата в света Минела взе контрола върху двубоя след петия гейм в третия сет и се поздрави с победата.

Евтимова загуби в третия решителен кръг на квалификациите от шестата в схемата Ясмина Тинич (Босна и Херцеговина) с 1:6, 5:7 за 85 минути.

След това обаче тя попадна в основната схема като "щастлива губеща", заменяйки Луцие Храдецка от Чехия. Българката остава с 1 точка за световната ранглиста и 1452 долара от наградния фонд