Диа Евтимова надви австралийка и се класира на 1/4-финал в Хехинген

галерия:

снимка: Булфото

Втората ракета на България Диа Евтимова продължи успешно към 1/4-финалите на турнира в Хехинген (Германия) с награден фонд 25 000 долара, след като днес българката спечели в три сета срещу австралийката Джесика Муур - 6:4, 2:6, 6:3.

 

267-та в света Муур не се даде никак лесно срещу Диа, успявайки да спечели втория сет и да доведе нещата на корта до трети. Там обаче Евтимова бе по-уверена в силите си, грабвайки крайния успех и продължавайки към следващата фаза.

 

Там българката ще спори за място на 1/2-финалите с победителката от мача между квалификантката  Катерина Авдиенко, която се намира на 470-о място в световната ранглиста на WTA, и поставената под номер №7 в основната схема Сара Гронерт.

 

С класирането си за тази фаза на състезанието Диа си осигури 14 точки за WTA ранглистата, а при нов успех в следващия си мач ще добави още 10.