Дежа вю: Лудогорец се сгромоляса на старта срещу новак

Шампионът на България Лудогорец сензационно започна със загуба новия сезон в "А" група, след като днес воденият от Стойчо Стоев отбор загуби с 0:1 гостуването си на новака Хасково в среща от първия кръг.

Така на практика се повтори и сценарият от миналия сезон, когато шампионите отново имаха гостуване на новак в първия си мач. Тогава "орлите" загубиха със същия резултат в Любимец, а Ивайло Петев бе освободен от поста си.

Единственият гол падна малко преди почивката, когато ветеранът Дончо Атанасов изправи трибуните на крака. След почивката Лудогорец натисна своя съперник и установи натиск, но Роман Безяк и Дани Абало направиха сериозни пропуски.

Официален дебют за Лудогорец записа най-скъпото попълнение на клуба - Брайън Ангуло, който бе привлечен за седемцифрена сума от испанския Гранада. Колумбиецът започна на позицията на ляв бранител, записвайки първи минути в българския шампионат.

На резервната скамейка бе и водещият реализатор на Лудогорец Роман Безяк, чието място на върха на атаката бе заето от Жуниор Кишада. Даниел Абало и Върджил Мисиджан отново стартираха по двата фланга, докато Марселиньо зае обичайния си пост зад нападателя. Светослав Дяков и Христо Златински стартираха в средната линия, докато Кайсара, Барт, Моци и Ангуло трябваше да оперират пред Владислав Стоянов в отбрана.

Ветеранът и играещ помощник-треньор на Хасково Емил Ангелов стартира в атака за домакините, докато негов партньор в атака бе бъде Владислав Узунов. Недялко Хубенов и Дончо Атанасов трябваше да нападат по двата фланга, а Васил Велев и Мартин Рейнов започнаха като вътрешни халфове в схемата на Димчо Ненов.

4103450

Още в 2' треньорът на гостите Стойчо Стоев изтръпна, защото бившият таран на Левски Емил Ангелов можеше да открие резултата в полза на Хасково. Бабангида засече центриране на свой съотборник в наказателното поле на Лудогорец, но изстрелът му с глава премина в близост до рамката на вратата. Минута по-късно "орлите" отговориха чрез изстрел на Дани Абало, който обаче срещна тялото на бранител.

Минутите между 13' и 14' бяха много силни за Лудогорец, като шампионите за малко не откриха. Първо Мисиджан получи подаване от Ангуло и финтира успешно Крумов, но изстрелът му попадна право в ръцете на вратаря Банков. Минута след това вратата на хасковлии отново оцеля, след като Златински насочи кълбото в очертанията, но Узунов предотврати почти сигурен гол. С решителна намеса 21' блесна и Иван Скерлев, който от своя страна не позволи на Марселиньо да отбележи.

В 29' Златински опита да отбележи след изпълнение на пряк-свободен удар, но Банков успя да улови. Стигна се и до 42', когато отборът на Хасково сензационно откри резултата. Домакините разиграха добра контраатака в половината на "орлите", а Дончо Атанасов бе изведен зад защитата на Лудогорец. Ветеранът не трепна и преодоля Владо Стоянов за 1:0.

4103451

Лудогорец очаква стартира настървено втората част, като още в 46' "орлите" можеха да изравнят. Добра възможност се откри пред Върджил Мисиджан, но защитата на Хасково дружно се справи с опасността. В 54' гостите претендираха и за дузпа, след като Мисиджан падна в пеналта след съприкосновение с Хубенов. Реферът Станислав Ставров обаче не даде сигнал.

Две минути по-късно Стойчо Стоев погледна и към своята резервна скамейка. Марселиньо и Кишада напуснаха терена, а техните места бяха заети от Абел Анисе и Роман Безяк. Анисе почти светкавично оказа ефект върху играта на гостите, като мадагаскарецът центрира добре в наказателното поле на домакините. Абало засече подаването на халфа, но Николай Димитров изби в корнер.

Постепенно "орлите" увеличиха натиска си в половината на Хасково, като шампионите хвърлиха всички сили в атаки. В 61' Безяк стреля, но твърде слабо. В 65' Златински опита късмета си от фаул, но неточно. В 68' Безяк получи хитър пас от Златински и стреля от добра позиция, но словенецът не бе прецизен.

4103452

Петнадесет минути преди края Роман Безяк направи непростим пропуск пред вратата на домакините. "Деветката" засече с глава центриране на Мисиджан на напълно чиста позиция, но таранът не успя да уцели очертанията. В 80' Козмин Моци също засече центриране на Ангуло, но и румънецът изпрати топката в аут.

Само две минути преди края "орлите" пропиляха нова златна възможност да избегнат поражението. Върджил Мисиджан изведе Дани Абало между двама защитници на Хасково, но испанското крило стреля право в ръцете на вратаря Банков.