Дейвид Мойс доволен от изминалия сезон

Мениджърът на Евертън Дейвид Мойс се изказа емоционално за изминалия сезон, считайки, че той е бил добър за „карамелите". Евертън завърши на петото място в таблицата, което осигурява участие в новия формат на турнира за Купата на УЕФА - Лига Европа. Отборът успя да достигне и финал за ФА Къп, който ще се играе на 30-ти май срещу тима на Челси.

 

Дейвид Мойс допълни, че е имало твърде много моменти по време на сезона, които са го карали да се чувства като част от специален отбор и не може да опише емоционалните си впечатления от изминалия сезон. Със сигурност, ако Евертън съумее да спечели ФА Къп, това би било допълнителен повод за радост за Мойс. Последният триумф на „карамелите" в турнира на Английската футболна асоциация, когато Евертън надделя във финала срещу Манчестър Юнайтед с 1:0.