Дейни 88 минути за Тонев и победа за Селтик в Лига Европа

Александър Тонев записа 88 минути за Селтик, а шотландският шампион стигна до минимално и много трудно 1:0 над Динамо (Загреб) в Лига Европа.

Единственото попадение беше дело на Комънс, който в 7' беше точен след чудесна многоходова акция. Благодарение на неговия гол Селтик събра 4 точки, колкото има и лидерът Залцбург. „Биковете“ стигнаха до 1:2 срещу Астра и поведе в групата.

През първото полувреме Александър Тоневбеше един от най-активните играчи в състава на „детелините“, въпреки че на няколко пъти реши да заложи на само стоятелни акции и удари отдалеч, което не се хареса особено на неговите съотборници.

То беше дейна част от попадението на своя тим през първото полувреме, след като той пусна за Стоукс, който от своя страна намери Комунс и резултатът беше открит в 7'.

На два пъти той стреля много опасно, като малко преди края на първото полувреме негов пробив отдясно завърши с много опасен и силен удар, но стражът на гостите успя да се намеси и да запази Динамо в срещата.

През втората част Тонев се позагуби, но все пак беше близо до гол в 60' след удар с глава, но топката се оплете във външната страна на мрежата. Вратарят Крейг Гордън пък беше герой за Селтик, след като спаси три страхотни положения за Динамо.

До края на срещата бившият вратар на Съндърланд си заслужи званието играч на мача, а Александър Тонев на няколко пъти бавеше времето, задържайки топката преди да бъде заменен в 88'. В крайна сметка, гостите не успяха да стигнат до гол и „детелините“ спечелиха с 1:0.