Деян Иванов загуби в Италия

снимка: SPORTA.BG

Българският национал Деян Иванов игра 24 минути при загубата на Монтегранаро в 30-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Италия.

Монтегранаро загуби у дома от Ваноли с 66:73 точки, информира БТА. Иванов завърши със 7 точки, 5 борби и 3 асистенции за домакините.

След поражението Монтегранаро се смъкна на 15-та позиция в класирането с 11 победи и 17 загуби. Победа във френското първенство записа Елан Шалон с Илиан Евтимов в състава си.

В 27-ия кръг на шампионата Шалон победи Льо Авър с 89:78 точки. Шалон е на второ място в класирането с 22 победи и 5 загуби.

Евтимов игра 25 минути и завърши с 18 точки, 2 борби и 2 асистенции. Радослава Бъчварова се отличи с 4 точки, 8 борби и 3 асистенции при победата на Юнион Ено над Ланд с 60:54 точки в мач за разпределяне на местата от пето до осмо в женското баскетболно първенство на Франция.