Деян Иванов с 4 точки за 43 минути при загуба на Естудиантес

снимка: bc.lrytas.lt

Българският национал Деян Иванов игра 32 минути като титуляр при загубата на Естудиантес като гост от Уникаха със 78:97 (6:24, 24:33, 28:19, 20:21) точки в среща от първия кръг на испанското баскетболно първенство за мъже.

Домакините започнаха силно мача и още през втората част преднината им надмина границата от 30 точки. Иванов завърши с 4 точки, 13 борби и 3 асистенции.

Андреас Молина се отличи с 23 точки за Естудиантес, а за Уникаха Джейсън Амодио записа 19 точки.

В женското първенство на Испания българката Даниела Петева игра 20 минути като резерва за тима на Бембибре, който победи с 69:56 точки гостуващия Сарагоса. Българката дебютира за тима като записа 5 точки и 1 асистенция.

В третия кръг на германското баскетболно първенство за жени Ньордлинген, с Димана Макариева в състава си, загуби от Оберхаузен с 57:64 точки. Българката игра 29 минути като титуляр и се отличи с 6 точки, 7 борби, 3 асистенции и 1 "открадната" топка.

Две българки ще играят през новия сезон в италианската втора дизизия. Роксана Йорданова бе титуляр при победата на Баскет Сан Салваторе с 61:53 точки над Валмадрера. Националката завърши с 13 точки, 8 борби и 2 асистенции зая 30 минути.

В друг мач Алгеро, с Александра Петрова, загуби от гостуващия Муджа с 48:79 точки. Българка игра 24 минути и записа 6 точки и 1 борба, информира БТА.