Деян Иванов и Варезе загубиха полуфиналната серия

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Варезе, с българския национал Деян Иванов в състава си, отпадна на полуфиналите в мъжкото баскетболно първенство на Италия.

Варезе загуби в решителния седми мач като домакин от защитаващия титлата си Монтепаски Сиена с 69:82 (26:24, 13:18, 20:25, 10:15) точки и отстъпи в серията с 3:4 успеха, информира БТА.

Деян Иванов игра 11 минути като резерва и се отличи със 7 точки, 5 борби и 3 "откраднати" топки. За победителите Майк Грийн записа 20 точки, а за Монтепаски 23 точки реализира Даниел Хакет.

След мача стана ясно, че Варезе е наказан с два мача, а играчът Душан Шакота за три двубоя, след като получи дисквалификация.

Причина за наказанието е, че отборът на Монтепаски е напуснал залата 40 минути след полунощ, два часа след края на мача, поради проблеми със сигурността.