Деян Иванов и Илиан Евтимов със загуби в Евролигата

снимка: fcbarcelona.com

В група В на мъжката баскетболна Евролига АЛБА Берлин и израелците от Макаби (Тел Авив) постигнаха втори победи и водят в класирането. Германците се наложиха със 74:71 над Елан Шалон (Франция) в доста оспорван мач.

Началото беше за гостите от Франция, които в 12-ата минута поведоха с 24:31, след като малко по-рано резултатът беше 23:22. В 25-ата минута разликата отново стана 7 точки в тяхна полза- 40:47, а в 32-ата благодарение на кош на Брайън Ръш достигна 13 точки- 53:66.

Силна игра в третата и четвъртата четвърт, както и безгрешни изпълнения от наказателната линия на Хайко Шафарцик изравниха резултата в 37-ата минута до 68:68. След което домакините, най-вече заради Брайън Рандъл, вкарал следващите 4 точки, изковаха победата.

Българинът Илиан Евтимов игра 30:17 минути за гостите от Франция, но не вкара нито една точка, взе едва 2 борби, а шестте му опита от зоната за 3 точки бяха неуспешни, посочва БТА.

В група D литовският Лиетувос Ритас отстъпи сериозно на Барселона с 49:67. Българското участие тук беше свързано с Деян Иванов, който започна мача от пейката. Общо той регистрира 13:16 минути игра, за които вкара 2 точки и спечели 3 борби.

Голямата звезда на гостите Хуан Карлос Наваро завърши мача с 13 точки, а Джо Ингърс с 11. Леон Радошевич се отчете с 11 точки за домакините от Вилнюс.

Победата е втора за Барселона в групата, като също с пълен актив напред продължават Бешикташ ЦСКА (Москва), измъкнал се с продължения в драматичен мач с Партизан Белград.

В единствената среща от група А Панатинайкос (Гърция) се наложи със 78:76 (44:43) над италианците Мапоро Канту, които в квалификациите за място в Евролигата отстраниха българския Лукойл Академик.