Девойките ни с четвърта поредна загуба на Европейското първенство

снимка: cev.lu

Националният отбор на България по волейбол за девойки старша възраст загуби драматично от Германия с 2:3 (25:23, 19:25, 18:25, 25:23, 18:20) в четвъртия си мач от предварителна група 2 на Европейското първенство, което се провежда в Турция, информира БТА.

Българките имат четири загуби от четири двубоя и вече нямат шанс да се класират на четвърто място в групата, което дава право на участие в срещите за разпределение на местата между пето и осмо.

Гергана Димитрова беше най-резултатна в мача между България и Германия, но нейните 24 точки не се оказаха достатъчни да бъде избегната поредната загуба на шампионата на Стария континент.

Тази вечер българският тим играе последния си двубой от групата, а негов съперник е отборът на Чехия.