Девойките ни останаха четвърти на Балканите

снимка: volleyball.bg

Националният ни отбор за девойки младша възраст завърши на четвърто място на Балканското първенство по волейбол за девойки старша възраст, което се проведе в Измир (Турция).

След три загуби от Сърбия с 3:1, Турция с 3:0 и Румъния с 3:0 нашите момичета останаха четвърти в крайното класиране.

В последния си мач от шампионата, младите "лъвици" отстъпиха на каките си от Румъния с 0:3 (19:25, 22:25, 9:25), което им отреди последното четвърто място.

Най-резултатна за България, а от всички на игрището, бе капитанката Гергана Димитрова, която завърши мача с 20 точки. За румънките Кристина Казаку се отчете с 16 точки.

Шампионки станаха домакините от Турция, втори се наредиха сръбкините, а за румънките останаха бронзовите медали.