Детройт се наложи над Сейнт Луис с дузпи

снимка: АП

С два гола на Йохан Францен в третата част Детройт Ред Уингс се добра ро равенство в редовното време при гостуването на Сейнт Луис, а в крайна сметка и триумфира с 3:2 при дузпите.

Решителното попадение при наказателните удари вкара Брайън Елиът. Така Червените криле попречиха на Сейнт Луис да се върне на 1-ото място в Западната конференция кръг преди края на редовния сезон. И за двата гола попадоха Павел Дацюк и Тод Бертуци, а гостите изравниха само в рамките на три минути- между 53-ата и 56-ата минута на мача.

Дейвид Перон откри резултата за Сейнт Луис в 47:18 минута след индивидуален пробив, въпреки че по това време Детройт имаше числено превъзходство. Анди Макдоналд добави вкори гол само минута и половина по-късно.

По този начин Детройт събра 100 точки в редовния сезон, като това е за 12-а поредна година. Сейнт Луис пък инкасира втора поредна домакинска загуба. В другата среща от деня намиращият се на последното място на Изток отбор на Монреал разби с 5:2 Тампа Бей Лайтинг.

И за двата отбора е ясно, че няма да продължат във втората фаза. Ерик Коул и Макс Пасиорети вкараха по два гола, а Пасиорети добави и една асистенция към личния си актив.