Детройт с втора победа, Айлендърс тръгнаха с успех

Стивън Вайс отбеляза гол в 3:13-а минута на продължението, с който донесе победата на Детройт като гост на Каролина в среща от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

За Детройт това е втора победа в два мача от началото на сезона и първа като гост. Капитанът Хенрик Зетеберг изравни за гостите 16.4 секунди преди края на третата част, а вратарят Джими Хауърд отрази 23 удара за успеха.

Радек Дворак и Нейтън Гербе при дебюта си за Каролина изведоха домакините напред в резултата с два гола, но в началото на третата част Джъстин Абделкадер върна един гол за Детройт.

Ню Йорк Айлендърс спечели първия си мач за сезона за пръв път от 2007-а година насам, след като победи Ню Джърси с 4:3 след изпълнение на дузпи. Мат Мулсон вкара единствената дузпа в шестия кръг, а Евгени Набоков спаси всичките шест удара на домакините. Мартен Бродюр направи 23 спасявания в първия си мач за сезона за "дяволите", включително и пет дузпи.

С гол на Ерик Карлсън 1:35 минута преди края на третата част Отава победи Бъфало с 1:0 като гост. Калгари стигна до успех с 4:2 при гостуването си на Кълъмбъс, след като Иржи Худлър и Къртис Гленкрос бяха точни в рамките на 42 секунди през третия период.

Девин Сетогучи отбеляза две шайби във вратата на Лос Анджелис при домакинската победа на Уинипег с 5:3 над "кралете".

Колорадо се наложи над Нешвил с 3:1, а ПиЕй Паренто се отчете с два гола, информира БТА.